background
zasady oceniania prac pisemnych - skala procentowa *** oferta zajęć pozalekcyjnych *** kalendarz roku szkolnego 2018/2019 *** godziny pracy biblioteki szkolnej *** zgoda rodzica/opiekuna na wyjazd dziecka

Rekrutacja do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych

         Już od roku szkolnego 2012/2013 rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych w województwie opolskim odbywa się z wykorzystaniem elektronicznego systemu rekrutacji. Nabór do szkół odbywa się godnie z harmonogramem rekrutacji ogłaszanym corocznie przez Opolskiego Kuratora Oświaty w Opolu. System rekrutacji obsługuje firma VULCAN - producent aplikacji wspomagających pracę szkół i innych placówek oświatowych.

W roku szkolnym 2018/2019 nabór do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych będzie się odbywał do następujących typów szkół:

- liceum ogólnokształcącego (3-letniego)

- technikum informatycznego (4-letniego)

- technikum ekonomicznego (4-letniego)

- branżowej szkoły I-go stopnia (3-letniej)

 

Zgodnie z reformą oświaty wprowadzoną w 2017 roku, w roku szkolnym 2019/2020 po raz ostatni przeprowadzimy nabór do 3-letniego liceum ogólnokształcącego oraz 4-letniego technikum. Równocześnie rozpoczniemy nabór do wprowadzonych reformą 2017 nowych typów szkół: 4-letniego liceum ogólnokształcącego oraz 5-letniego techniku. Corocznie będziemy prowadzić nabór do szkoły branżowej I-go stopnia (dawna szkoła zawodowa).

Poniżej prezentujemy dokumenty, które regulują sposób rekrutacji w bieżącym roku szkolnym:

 

Zarządzenie Kuratora Oświaty w Opolu w sprawie harmonogramu rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2018/2019

Ulotka rekrutacyjna do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zawadzkiem 2018

Plakat rekrutacyjny 2018

Zapraszamy do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych - Film 2018

System rekrutacji elektronicznej VULCAN

 

Dlaczego my?
Oto atuty naszej szkoły:
1.    Dbamy o dobre przygotowanie uczniów do matury i egzaminów zawodowych. W szkole regularnie odbywają się bezpłatne konsultacje dla maturzystów oraz zajęcia przygotowujące uczniów techników do egzaminów zawodowych. Wyniki osiągane przez naszych uczniów są jednymi z lepszych w OKE Wrocław.
2.    Motywujemy uczniów do licznego uczestnictwa w konkursach, olimpiadach i zawodach sportowych. Ich lista w bieżącym roku szkolnym jest bardzo długa. Nie brakuje też sukcesów. Warto tu wymienić wyróżnienie w XX ogólnopolskim konkursie „Historia Bliska” Ośrodka Karta dla grupy uczniów: Julia Skoluda, Szymon Kochanek, Maksymilian Polis, Wiktoria Saternus; uzyskanie tytułu laureata XXIV Opolskiego Turnieju Chemicznego przez Szymona Kochanka; II miejsce Wiktorii Saternus w etapie rejonowym XXVI edycji Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia; I miejsce w powiecie w  Konkursie Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym V edycji Opolskiej Kampanii Edukacyjnej „Przyhamuj – życie przed Tobą” drużyny w składzie: Kamila Borek , Martin Ibrom i Szymon Spik; uzyskanie tytułu laureata konkursu „Know America”  przez Wiktorię Saternus (jedna z 16 najlepszych w kraju!); zdobycie trzeciego miejsca w finale wojewódzkim rozgrywek piłki ręcznej przez drużynę chłopców; zdobycie mistrzostwa woj. opolskiego w rozgrywkach tenisa stołowego przez Julię Bartoszek czy też uzyskanie tytułu laureata w Konkursie Wiedzy i Wartości w Sporcie przez Paulinę Pluder. Udział w konkursach i olimpiadach biorą zarówno uczniowie liceum, jak i technikum oraz szkoły branżowej.
3.    Nasi uczniowie są widoczni na arenie międzynarodowej. Dużym wyróżnieniem dla trójki naszych uczniów – Maksymiliana Polisa, Wiktorii Saternus i Adama Trojoka – był udział w warsztatach na letnich obozach historycznych sieci europejskich konkursów „Eustory”, które odbyły się w Berlinie. Zakwalifikować się nie było łatwo - wymagało to napisania w języku angielskim listu motywacyjnego oraz krótkiej formy dziennikarskiej. Cieszy zatem fakt, że umiejętności naszych uczniów zostały tak wysoko ocenione.
4.    ZSP w Zawadzkiem to świetne miejsce dla wszystkich, którzy lubią realizować się nie tylko na lekcjach. W szkole już piętnasty rok działa młodzieżowy klub „Activa”. Jego członkowie pracują pod opieką Danuty Schmidt-Winnickiej. Co roku klub organizuje integrację klas pierwszych. Warto zauważyć, że w przygotowanie i przeprowadzenie tej imprezy angażują się nawet alumni klubu. Wolontariusze „Activy” są widoczni nie tylko podczas szkolnych imprez i uroczystości, ale bardzo często pomagają podczas imprez gminnych (Dzień Seniora, Charytatywny Bal Kostiumowy dla dzieci i młodzieży Zespołu Szkół Specjalnych w Zawadzkiem, festiwal „Kuźnia talentów”, bieg „W pogoni za bobrem”, bieg „Wilczym Tropem”, itp.).  Już po raz kolejny brali udział w międzynarodowym projekcie (tym razem w Niemczech) pracując wspólnie z młodymi ludźmi z Rosji, Niemiec i innych rejonów Polski.
5.    W szkole prężnie działa Samorząd Uczniowski pod kierunkiem Pani Doroty Nemś. Uczniowie organizują szereg happeningów, cyklicznie organizowane są też takie święta jak Dzień Kobiet, Dzień Chłopaka, Mikołajki. Samorząd prowadzi również sprzedaż pieczonych przez uczniów ciast, pozyskując fundusze na swoją działalność. Są też liczne jednorazowe akcje – np. szkolne dyktando z okazji Dnia Języka Ojczystego, czy też akcja poszukiwania wielkanocnych pisanek. Niektóre z akcji przeprowadzanych przez Samorząd Uczniowski są filmowane, wszystkie są fotografowane, a zdjęcia i filmy można zobaczyć na stronie szkoły (zspzawadzkie.wodip.opole.pl).
6.    Szkoła jest widoczna również w środowisku lokalnym, podejmując współpracę z samorządem terytorialnym i podległymi mu jednostkami. Dobrym przykładem takiej współpracy jest realizowany przez Agnieszkę Miksę projekt „Starsi i młodsi – razem w zabawie i nauce”. W bieżącym roku szkolnym rozpoczęła się już jedenasta edycja tego projektu. Uczniowie ZSP wychodzą na warsztaty plastyczno-techniczne do PSP w Zawadzkiem, w trakcie których pomagają dzieciom z klas 1-3 wykonywać różne ozdoby, kartki świąteczne, czy też zaproszenia. Co roku uczniowie pod kierunkiem Arkadiusza Barona przygotowują również dla społeczności gminnej obchody ważnych świąt narodowych – Konstytucji 3 Maja i Święta Odzyskania Niepodległości.
7.    Uczniowie mają możliwość realizowania swoich pasji pozalekcyjnych – historycznych, ekologicznych, geologicznych, matematycznych, literackich, sportowych i wielu, wielu innych. Od września 2016 w szkole działa Młodzieżowy Klub Historyczny im. Kazimierza Moczarskiego. Już kolejny raz, na początku grudnia 2017, przedstawiciele klubu wraz ze swoim opiekunem – Arkadiuszem Baronem – wyjechali do Warszawy na spotkanie z młodzieżą działającą w tego typu klubach w innych szkołach. Uczniowie, którzy mają tzw. „lekkie pióro” mogą pisać do gazetki szkolnej „My o Nas”, a pasjonaci matematyki mają możliwość doskonalenia swoich umiejętności na zajęciach koła matematycznego. Również miłośnicy nauk przyrodniczych i medycyny znajdą coś dla siebie – w szkole działa szkolne koło „Bios” oraz szkolne koło PCK. Nie zawiodą się również Ci, którzy lubią aktywność fizyczną. Dla nich oferujemy zajęcia pozalekcyjne w ramach Szkolnego Klubu Sportowego.
8.    Uczymy się nie tylko na lekcjach! Nauczyciele organizują różnego rodzaju wycieczki dydaktyczne, pozwalające aktywnie spędzić czas, a przy okazji wiele się nauczyć, czy też utrwalić w praktyce zdobyte na lekcjach historii, wiedzy o społeczeństwie, geografii, biologii, czy języka polskiego wiadomości. Są więc lekcje szlakiem powstania listopadowego, lekcje w sądzie, czy też w teatrze.
9.    Od bieżącego roku szkolnego pracujemy również z uczniami z zespołem Aspergera. Uczniowie ci mają prawo do kształcenia w szkole ogólnodostępnej. Kadra nauczycielska w naszej szkole jest przeszkolona i przygotowana do pracy z takimi uczniami. Wiemy jak to robić i dokładamy wszelkich starań, aby uczniowie z zespołem Aspergera czuli się u nas bezpiecznie i mogli z powodzeniem się uczyć.
10.    Oferujemy szeroką gamę zajęć pozalekcyjnych. Wiele z nich realizowanych jest w ramach projektu „Wiem więcej – mogę więcej”. Będzie on kontynuowany również w roku szkolnym 2018/19. Zajęcia projektowe skierowane są zarówno dla uczniów słabszych (zajęcia wyrównawcze z matematyki, fizyki, chemii, biologii i geografii), jak i  uzdolnionych (np. zajęcia językowe dające możliwość zdobycia certyfikatu) oraz tych, którzy chcą realizować swoje pasje (np. chemiczne, biologiczne, artystyczne).

 

UWAGA!! Uczniowie mający problem z obsługą elektronicznegu systemu rekrutacji proszeni są o kontakt z sekretariatem szkoły. Można również składać podania do wszystkich typów szkół w formie tradycyjnej (papierowej). Wzory podań można pobrać poniżej:

Podanie do liceum ogólnokształcącego

Podanie do technikum

Podanie do szkoły branżowej I-go stopnia

 

Zapoznaj się również z naszą ofertą edukacyjną na rok szkolny 2018/2019

Strona korzysta z plików cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację dla stosowanych tu narzędzi.