Aktualności
background
zasady oceniania prac pisemnych - skala procentowa *** oferta zajęć pozalekcyjnych *** kalendarz roku szkolnego 2018/2019 *** godziny pracy biblioteki szkolnej *** zgoda rodzica/opiekuna na wyjazd dziecka

RODO - Klauzula informacyjna

INFORMACJA
ZWIĄZANA Z WEJŚCIEM W ŻYCIE ROZPORZĄDZENIA
PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.

             Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zawadzkiem informuje, że z dniem 25 maja 2018 r. zacznie obowiązywać unijne rozporządzenie dotyczące ochrony danych osobowych – Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”).

W związku z tym informujemy o celu i zasadach przetwarzania Państwa danych osobowych przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zawadzkiem.


KLAUZULA INFORMACYJNA

            Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zawadzkiem z siedzibą przy ul. Krótkiej 1 w Zawadzkiem informuje, że jest Administratorem Danych Osobowych: uczniów i ich rodzin, pracowników i ich rodzin.
Cel przetwarzania: Dane osobowe przetwarzane przez Administratora w celach realizacji zadań, obowiązków i uprawnień określonych w Statucie i Regulaminach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych oraz powszechnie obowiązujących przepisach prawa związanych z funkcjonowaniem placówki oświatowej.
Podstawa prawna przetwarzania wynika m.in. z:


- ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz.U. z 2015 r. poz. 2156, z późn. zm.),

-  ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela (Dz. U. z 2016 r. poz. 1379, z późn. zm.)

- ustawa z dnia 15 kwietnia 2011 r. o systemie informacji oświatowej (Dz. U. z 2015 r. poz. 45, z późn. zm.)

- przepisy o pracownikach samorządowych, jak również ustawa z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (Dz. U. z 2014 r. poz. 1502, z późn. zm.)

- oraz aktów wykonawczych do ww. ustaw.

 

Przetwarzanie danych osobowych dzieci oraz ich rodziców odbywa się na podstawie przepisów ustawy o systemie oświaty oraz rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 29 sierpnia 2014 r. w sprawie sposobu prowadzenia przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki dokumentacji przebiegu nauczania, działalności wychowawczej i opiekuńczej oraz rodzajów tej dokumentacji (Dz. U. z 2014 r. poz. 1170, z późn. zm.) oraz Statutu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zawadzkiem.

Dane mogą być udostępnione odbiorcom uprawnionym do ich pozyskiwania wyłącznie na podstawie przepisów prawa.
Każdej osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.
         Obowiązek podania danych osobowych wynika ze Statutu, oraz rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 29 sierpnia 2014 r. w sprawie sposobu prowadzenia przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki dokumentacji przebiegu nauczania, działalności wychowawczej i opiekuńczej oraz rodzajów tej dokumentacji, wydane na podstawie ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty.

 

Zawadzkie, 21.05.2018 r.

A25 poszedł na rekord. Pierwsza zagraniczna podróż balonika z Zawadzkiego

         Tego jeszcze nie było! Oto po siedmiu latach mamy pierwszą, potwierdzoną wiadomość o lądowaniu balonika maturalnego z Zawadzkiego zagranicą. Pani Danutė Baškienė z miejscowości Dirkintai na Żmudzi (Republika Litewska, dystrykt Šilalė) odnalazła resztki po baloniku Adama Trojoka A25. Adam, twój balon poleciał 598 km. w linii prostej. Znając kaprysy wiatrów, to przeleciał pewnie o wiele większą odległość. Najkrótsza droga autem w te strony to aż 798 kilometrów.! Ale super! Na taką wiadomość warto czekać nawet siedem lat. Balon Adama jest absolutnym rekordzistą szkolnego baloniarstwa maturalnego. Niech żyje Litwa i Pani Danuta, która napisała:

Hello,
We found your balloon. It landed in Lithuania, Dirkintai village, Šilalė  district (cordinates 6154863/384100 ). Good luck with the exam ;)
Pagarbiai
Danutė Baškienė

 

Strona baloników maturalnych. Zobacz, gdzie tym razem lądowały nasze balony !!!

Na Wydziale Chemii UO

na wydziale chemiiJak co roku grupa uczniów liceum realizująca chemię w zakresie rozszerzonym wzięła udział w zajęciach na Wydziale Chemii Uniwersytetu Opolskiego. Zajęcia odbywały się w ramach Opolskiego Festiwalu Nauki. Tym razem pojechała młodzież z klasy 2a.

            Uczniowie brali udział w dwóch wykładach. Pierwszy to wykład popularnonaukowy pt. "Wielkie miareczkowanie" dr Zygmunta Flisaka, który prowadził swoje badania w Chińskiej Akademii Nauk. Nie był to typowy wykład chemiczny, ponieważ słuchacze oprócz omówionych pojęć chemicznych mieli też okazję poznać życie, kulturę i architekturę Pekinu w oparciu o doświadczenia z pierwszej ręki. Drugi wykład z zakresu fotochemii dotyczył roli światła w stymulowaniu ważnych procesów biochemicznych. Profesor UO Rudolf Słota, pokazał również uczestnikom na czym polega zjawisko fluorescencji i fosforescencji oraz przedstawił skutki oddziaływania promieni UV na materię.

            Dla uczniów była to na pewno inna lekcja chemii, a także możliwość poznania wydziału i pracy wykładowców uczelnianych.

A.S.

XXVI Mistrzostwa Pierwszej Pomocy

PCK

W sobotę, 12 maja, odbyły się w Opolu XXVI Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK. Tegoroczne zawody odbyły się pod patronatem Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej  w Opolu. Motywem przewodnim były zasady ochrony przeciwpożarowej.

            Naszą szkołę reprezentowała 5 – osobowa drużyna w składzie: Kamila Borek, Daria Grzeczkowicz, Kamila Smieszkoł, Martin Ibrom i Rafał Wilczek. Zespół miał do pokonania 5 stacji urazowych oraz dwa testy – jeden z zakresu pierwszej pomocy a drugi z zasad ochrony przeciwpożarowej. Na stacjach urazowych zawodnicy musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy w różnych sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia np. poszkodowanemu z obrażeniami głowy, twarzy, osobie poparzonej, poszkodowanemu w wypadku drogowym, znajdującemu się w samochodzie, który zaczął się palić i osobie, u której doszło do zatrzymania oddechu.

            Po kilku godzinach bardzo wyczerpujących zmagań nadszedł czas na podsumowanie mistrzostw. Nasza drużyna zajęła czwarte miejsce. Uczestnicy, choć bardzo zmęczeni, wrócili do domu bogatsi w nowe doświadczenia i umiejętności. Oby nie musieli ich wykorzystywać w życiu codziennym. Gratulujemy!

Opiekun SK PCK

Nowy plan zajęć już dostępny

         Udostępniamy nowy plan zajęć obowiązujący od 30.IV br. Plan można pobierać klikając w link umieszczony po prawej stronie. Niebawem wychowawcy wprowadzą plan do dziennika elektronicznego i będzie również dostępny w aplikacji Dzienniczek+.

Balon numer 9. wysłany przez Zuzannę wylądował w Desznie, gm. Nagłowice

          Doleciała wiadomość od znalazczyni balonika A23, od naszej Zuzi S. Balonik wylądował w ojczystych stronach Mikołaja Reja z Nagłowic. Balon frunął 117 kilometrów. Szczęśliwcem, który poszczycić się może odnalezieniem balonika z Zawadzkiego okazała się maturzystka z roku 2015, Pani Justyna Lato z Deszna. W takim oto liściku przesłała życzenia Zuzannie.

Droga A23 Zuzanno,

balon doleciał do miejscowości Deszno, gmina Nagłowice, powiat jędrzejowski, województwo świętokrzyskie. Jako dowód przesyłam zdjęcia w załączniku. Doskonale rozumiem Twój stres i obawy, gdyż sama pisałam maturę dość niedawno, bo w 2015 roku. Życzę Ci powodzenia na maturze oraz na dalszej ścieżce naukowej, jeśli wybierasz się na studia. Wszystko pójdzie po Twojej myśli. Powodzenia! Pozdrawiam

Justyna Lato.

Strona baloników maturalnych. Zobacz, gdzie tym razem lądowały nasze balony !!!

Balon numer osiem – Paweł B. A03

             Idzie majówka, przy okazji świąteczne spacery. Jest nadzieja, że ludzie natkną się na nasze baloniki... I rzeczywiście. W niedzielny poranek, 29 kwietnia, dzwoni do nas Pani z świętokrzyskiego z informacją, że na swoim polu znalazła balonik bez powietrza, ale z kartką. Po przyniesieniu do domu okazało się, że to egzemplarz wypuszczony przez Pawła A03 z naszego boiska w dniu 27 kwietnia o 12.00 godzinie. Miejsce odnalezienia to miejscowość Rożnica w gminie Słupia Jędrzejowska, powiat jędrzejowski. Znalazczyni (piszący te słowa zapomniał zapytać się o imię) życzy Pawłowi wiele szczęścia na maturze. Z rozmowy telefonicznej wynikło, że i wnusia znalazczyni w tym roku zdaje maturę. No to wszyscy chórem – "Połamania długopisu wnusiu Pani od balona A03". Balon Pawła przeleciał 108 kilometrów w linii prostej.

Strona baloników maturalnych. Zobacz, gdzie tym razem lądowały nasze balony !!!

Balon numer 7. Znowu Maniów, gmina Szczucin. Balon T05

Daniel T05 1          Daniel C! Słyszałeś? Twój balon maturalny wylądował na szczęście. To już, wzorem ubiegłorocznego nalotu na Kłobuck, istne bombardowanie Maniowa i okolic balonami z Zawadzkiego! Drugi w tej samej miejscowości i trzeci w tej samej gminie! No to czekamy na następne. Kierunek lotu znamy...Znalazca napisał:
         W dniu wczorajszym (27.04.2018) znalazłem twój balon z karteczką.  Balon doleciał do: Maniów, 33-230 Szczucin. Wraz z moją koleżanką życzę Ci zdania matury!
Znalazca podał też swój telefon kontaktowy, ale nie wolno nam go upublicznić. Damy go tylko Danielowi.

 

Strona baloników maturalnych. Zobacz, gdzie tym razem lądowały nasze balony !!!

Strona korzysta z plików cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację dla stosowanych tu narzędzi.