Aktualności
background
zasady oceniania prac pisemnych - skala procentowa *** oferta zajęć pozalekcyjnych *** kalendarz roku szkolnego 2018/2019 *** godziny pracy biblioteki szkolnej *** zgoda rodzica/opiekuna na wyjazd dziecka

Drugi balonik - A16

          Balonik Joanny M. A16 znalazła w Lublińcu na ulicy Powstańców Śląskich seniorka, Pani Zofia Wodara. Balonik przeleciał w linii prostej ok. 18,5 kilometra. Tak napisała w mailu do nas:
Asiu A16 Twój balonik na szczęście doleciał do Lublińca, ul. Powstańców Śląskich w dniu 27.04.2018 o godz 13:30. Życzę połamania pióra, na pewno zdasz maturę. Powodzenia! Pozdrawiam. Zofia Wodara

Strona baloników maturalnych. Zobacz, gdzie tym razem lądowały nasze balony !!!

Pierwszy balonik odnaleziony - A28

           Do Lisowic koło Lublińca dotarł balonik Magdy W. A28. Nasz stateczek leciał ok. 13 kilometrów zanim wylądował. Znalazła go mała dziewczynka o imieniu Michasia (na zdjęciu mała znalazczyni ze znaleziskiem). Podejrzewamy, że w imieniu małej Michasi maila napisała mama.  Oto jego treść:
Balonik znalazła Michasia z Lisowic która życzy Tobie i wszystkim tegorocznym maturzystom dużo szczęścia na maturze. Pozdrawiamy

 

 

Strona baloników maturalnych. Zobacz, gdzie tym razem lądowały nasze balony !!!

Niech się darzy - Absolwenci rocznika 2018 odlecieli

    Kolejny, sześćdziesiąty dziewiąty rocznik absolwentów pożegnany... Głośno było. Fajnie było. Świadectwa rozdane. Dzieci urodzone w latach 1999 (licealiści) i 1998 (technicy) przystępują do matury. Niech wam się wiedzie kochana młodzieży. Niech wzlatuje wasze życie, tam gdzie marzenia. A jeśli tak się nie zdarzy, to abyście umieli odnaleźć szczęście w tym co wam życie przyniesie. Zespół szkolnego facebooka, czyli wszyscy nauczyciele
 
Odlatujemy: https://www.youtube.com/watch?v=QfC_WDse_kY

Strona baloników maturalnych. Zobacz, gdzie tym razem lądowały nasze balony !!!

Dzień odlotu w ZSP

           W piątek - 27 kwietnia - pożegnaliśmy kolejny rocznik maturzystów. Uczniowie klas 3a i 4T po raz ostatni zasiedli w szkolnych ławach, a przed godziną 12 cała społeczność szkolna zgromadziła się na "Orliku". Młodsze klasy życzyły swoim starszym koleżankom i kolegom powodzenia na maturze. Każdy absolwent otrzymał balon ze spersonalizowana karteczką. Wzorem ubiegłych lat balony zostały wypuszczone "w świat". O ich losach będziemy informować na naszej stronie internetowej i na facebooku. 

           Po południu w zawadczańskim kinoteatrze rozpoczęło się uroczyste pożegnanie absolwentów. Akademię zaszczycili swoja obecnością goście: Pan Kazimierz Kubal (członek Zarządu Powiatu), Pan Mariusz Stachowski (Burmistrz Miasta i Gminy Zawadzkie), Pan Stanisław Kiełek (przewodniczący Rady Miejskiej), Pan Zbigniew Brzeziński (przedstawiciel Nadleśnictwa Zawadzkie), Pan Adam Smereczański (prezes spółki Technodrew) oraz Pan Józef Polis (przewodniczący Rady Rodziców). Absolwenci otrzymali świadectwa ukończenia szkoły z rąk wychowawców i dyrektora szkoły. Była to tez okazja do wręczenia nagród za wyniki w nauce oraz osiągnięcia w konkursach, olimpiadach i zawodach sportowych. Tradycyjnie też uczniowie z najwyższymi średnimi (powyżej 4,75) otrzymali torby podróżne, które mają im służyć w przyszłym, studenckim życiu. Upominki rzeczowe od prezesa spółki "Technodrew" - Pana Adama Smereczańskiego - otrzymali również trzej uczniowie z najwyższymi średnimi. Nie zabrakło tez podziękowań - dla uczniów wyróżniających się w działalności społecznej (gazetka szkolna "My o Nas, młodzieżowy klub @ctiv@), dla rodziców za wzorowe wychowanie swoich dzieci oraz dla Pana Józefa Polisa - za przewodniczenie Radzie Rodziców. Podziękowania swoim wychowawcom i nauczycielom złożyła również młodzież, wręczając jednocześnie symboliczną różę. Całą uroczystość umillały humorystyczne scenki przygotowane przez uczniów klasy 2a i 3T. Scenki przedstawiały tegorocznych maturzystów jako przedszolaków, tuż przed maturą oraz 50 lat po maturze. Wywołały one uśmiechy na twarzach absolwentów i pozwoliły rozładować przedmaturalny stres.

Nie pozostaje nam juz nic innego jak życzyć wszystkim tegorocznym maturzystom jak najwyższych wyników na maturze. Połamania pióra!!!

 

Strona baloników maturalnych. Zobacz, gdzie tym razem lądowały nasze balony !!!

Polskie Carcassonne

slaskie carcassone

Polskie Carcassonne to niewielkie miasteczko w województwie opolskim, które jest idealnym miejscem dla miłośników średniowiecza, ponieważ od zawsze było warownią. Można tu zobaczyć  kompletne mury miejskie dookoła dawnego grodu, przespacerować się plantami w miejscu dawnej fosy, podziwiając średniowieczną sztukę fortyfikacyjną. Jest to unikat na skalę całego kraju i dlatego miasto  zostało uhonorowane statusem pomnika historii. Tutaj też poza murami miasta mieszkał kat i do dziś stoi jego dom. Przebiega też tędy „Szlak Czarownic”.

„Praski” most w miniaturze

praski most

Okazuje się że w naszym kraju znajduje się most często porównywany do słynnego na całym świecie Mostu Karola w Pradze. Mianowicie jest to Most świętego Jana znajdujący się w cichym i spokojnym miasteczku położonym wśród malowniczych krajobrazów Kotliny Kłodzkiej. Pochodzącą z  XIV budowlę  ozdabiają figury świętych z wieku XVII i XVIII . Ciekawostką jest fakt, iż według podań do produkcji zaprawy murarskiej potrzebną na budowę użyto jajek,  które musieli dostarczać chłopi z pobliskich wsi.  Samo miasto jest niezwykle ciekawe. Znajdują się tu min. słynna twierdza pruska z XVIII wieku i podziemna trasa turystyczna. Jest to wspaniałe miejsce na weekendowy i  wakacyjny wypoczynek.

Śląska Piza

krzywa wiea.jpg

 

Śląska Piza czyli krzywa wieża  znajduje się w niewielkiej miejscowości na Śląsku, która  posiada ciekawą historię i interesujące zabytki.  Przede wszystkim trzeba zobaczyć samą wieżę, która jest odchylona od pionu o 2,14 m,  na jej szczyt prowadzi 139 schodów, a w środku różne narzędzia tortur.

Do 1945 roku miasteczko  nosiło nazwę Frankenstein – możliwe, że ta nazwa miasta i imię potwora mają ze sobą jakiś związek.  Można to sprawdzić w „Laboratorium Frankensteina” nieopodal krzywej wieży.

W lipcu i sierpniu odbywają się tu ,,Dni i Noce Krzywej Wieży” oraz  ,,Weekend z Frankensteinem"  i warto tu przyjechać.  Sprawdziliśmy to!

Informatycy na Politechnice Opolskiej

informatycy

           Tak, to my. Grupa informatyków z klas 1-3 na „Polibudzie”. 19 kwietnia pojechaliśmy na zajęcia warsztatowe, gdzie mieliśmy okazję popracować na dobrym sprzęcie i robić ciekawe rzeczy związane z naszymi zainteresowaniami. Było nie tylko pouczająco, ale i fajnie. Prowadzącymi byli studenci związani ze studiami informatycznymi, którzy zachowywali się jak prawdziwi wykładowcy. Zostaliśmy podzieleni na 3 grupy i każda grupa pracowała nad innym zagadnieniem. Takie doświadczenie przyda się każdemu, a przy okazji mogliśmy zobaczyć świetny kampus. Dopisała i pogoda i humory. Kto wie, może to tu będziemy studiować w przyszłości? Mamy nadzieję, że częściej będziemy odwiedzać tę uczelnię. Może już wkrótce.

 

Kilka zdjęć z wyjazdu

Informatycy

Strona korzysta z plików cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację dla stosowanych tu narzędzi.