Aktualności
background
zasady oceniania prac pisemnych - skala procentowa *** oferta zajęć pozalekcyjnych *** kalendarz roku szkolnego 2018/2019 *** godziny pracy biblioteki szkolnej *** zgoda rodzica/opiekuna na wyjazd dziecka

Nina A01 – to już szósty tegoroczny balon

            Użytkownik poczty mailowej o nicku NeoXus miał szczęście odnaleźć w miejscowości Wola Mielecka (woj. podkarpackie) balonik A01. To pojazd powietrzny naszej Niny A., tegoroczny rekordzista (208 kilometrów). NeoXus napisał:
Balon wylądował w Woli Mieleckiej, pozdrawiam i życzę szczęścia na maturze :D.
No to mamy czego jeszcze nie mieliśmy – balony lecą na Ukrainę.

Strona baloników maturalnych. Zobacz, gdzie tym razem lądowały nasze balony !!!

Numer 5. Balonik A20

          Na posesji Pani Grażyny Glicy z Maniowa (też gmina Szczucin!!!!) wylądował balonik Wiktorii S. A20. Wiktoria to na razie rekordzista. Pani Grażyna, przedszkolanka z Maniowa, napisała:
Witam!!! Pragnę poinformować, że pani balon wylądował dziś 27.04.2018r. około
godziny 16.15 na naszej posesji. Nazywam się Glica Grażyna jestem nauczycielem przedszkola. Życzę powodzenia na maturze.
My też.

Strona baloników maturalnych. Zobacz, gdzie tym razem lądowały nasze balony !!!

Czwarty balon - A18

            Paulina P. A.18. Balonik Pauliny z Żędowic zaleciał aż na północno-wschodni skraj województwa małopolskiego. Do miejscowości Słupiec, gmina Szczucin, powiat dąbrowski. Przekroczył Wisłę. Drugi to już raz w dziejach baloniarstwa maturalnego w Zawadzkiem. Kilka kilometrów dalej zaczyna się już województwo podkarpackie. Ciekawe jest to, że balony lecą w tym roku na południe od Gór Świętokrzyskich. Po raz pierwszy. Lecą na Lwów i Krym. Balonik Pauliny pokonał ok. 200 kilometrów. Wiadomość telefonicznie przekazał pan Marek, wielce zdumiony, notabene, faktem odnalezienia balonika w cztery godziny po starcie. Czyli balonik musiał pędzić ok. 50 km/h.

Strona baloników maturalnych. Zobacz, gdzie tym razem lądowały nasze balony !!!

Balon trzeci – od Kasi K. A 13

             Ten balonik to już prawdziwy podróżnik! Pani Beata z Buska Zdroju (południe województwa świętokrzyskiego, ok 159 km od nas) została obdarzona szczęściem odnalezienia naszego balonika. Jest nim balon typu A13 Katarzyna. Czyli Kasia K. Gratulacje Kasia. Balon znalazł się w szczęśliwych rękach. Widząc po zdjęciu to Pani Beata znalazła go w trakcie prac polowych (lub ogrodowych). Niech się więc i znalazczyni w ogrodzie darzy i wszystko obrodzi, jak należy. Pani Beata napisała pod zdjęciem: Balon dotarł do Busko-Zdrój. Powodzenia na maturze (+ trzy zaciśnięte kciuki). Z dołączonej mapki widzimy, że to ulica Bukowa w Busku. Ale super.

Strona baloników maturalnych. Zobacz, gdzie tym razem lądowały nasze balony !!!

Drugi balonik - A16

          Balonik Joanny M. A16 znalazła w Lublińcu na ulicy Powstańców Śląskich seniorka, Pani Zofia Wodara. Balonik przeleciał w linii prostej ok. 18,5 kilometra. Tak napisała w mailu do nas:
Asiu A16 Twój balonik na szczęście doleciał do Lublińca, ul. Powstańców Śląskich w dniu 27.04.2018 o godz 13:30. Życzę połamania pióra, na pewno zdasz maturę. Powodzenia! Pozdrawiam. Zofia Wodara

Strona baloników maturalnych. Zobacz, gdzie tym razem lądowały nasze balony !!!

Pierwszy balonik odnaleziony - A28

           Do Lisowic koło Lublińca dotarł balonik Magdy W. A28. Nasz stateczek leciał ok. 13 kilometrów zanim wylądował. Znalazła go mała dziewczynka o imieniu Michasia (na zdjęciu mała znalazczyni ze znaleziskiem). Podejrzewamy, że w imieniu małej Michasi maila napisała mama.  Oto jego treść:
Balonik znalazła Michasia z Lisowic która życzy Tobie i wszystkim tegorocznym maturzystom dużo szczęścia na maturze. Pozdrawiamy

 

 

Strona baloników maturalnych. Zobacz, gdzie tym razem lądowały nasze balony !!!

Niech się darzy - Absolwenci rocznika 2018 odlecieli

    Kolejny, sześćdziesiąty dziewiąty rocznik absolwentów pożegnany... Głośno było. Fajnie było. Świadectwa rozdane. Dzieci urodzone w latach 1999 (licealiści) i 1998 (technicy) przystępują do matury. Niech wam się wiedzie kochana młodzieży. Niech wzlatuje wasze życie, tam gdzie marzenia. A jeśli tak się nie zdarzy, to abyście umieli odnaleźć szczęście w tym co wam życie przyniesie. Zespół szkolnego facebooka, czyli wszyscy nauczyciele
 
Odlatujemy: https://www.youtube.com/watch?v=QfC_WDse_kY

Strona baloników maturalnych. Zobacz, gdzie tym razem lądowały nasze balony !!!

Dzień odlotu w ZSP

           W piątek - 27 kwietnia - pożegnaliśmy kolejny rocznik maturzystów. Uczniowie klas 3a i 4T po raz ostatni zasiedli w szkolnych ławach, a przed godziną 12 cała społeczność szkolna zgromadziła się na "Orliku". Młodsze klasy życzyły swoim starszym koleżankom i kolegom powodzenia na maturze. Każdy absolwent otrzymał balon ze spersonalizowana karteczką. Wzorem ubiegłych lat balony zostały wypuszczone "w świat". O ich losach będziemy informować na naszej stronie internetowej i na facebooku. 

           Po południu w zawadczańskim kinoteatrze rozpoczęło się uroczyste pożegnanie absolwentów. Akademię zaszczycili swoja obecnością goście: Pan Kazimierz Kubal (członek Zarządu Powiatu), Pan Mariusz Stachowski (Burmistrz Miasta i Gminy Zawadzkie), Pan Stanisław Kiełek (przewodniczący Rady Miejskiej), Pan Zbigniew Brzeziński (przedstawiciel Nadleśnictwa Zawadzkie), Pan Adam Smereczański (prezes spółki Technodrew) oraz Pan Józef Polis (przewodniczący Rady Rodziców). Absolwenci otrzymali świadectwa ukończenia szkoły z rąk wychowawców i dyrektora szkoły. Była to tez okazja do wręczenia nagród za wyniki w nauce oraz osiągnięcia w konkursach, olimpiadach i zawodach sportowych. Tradycyjnie też uczniowie z najwyższymi średnimi (powyżej 4,75) otrzymali torby podróżne, które mają im służyć w przyszłym, studenckim życiu. Upominki rzeczowe od prezesa spółki "Technodrew" - Pana Adama Smereczańskiego - otrzymali również trzej uczniowie z najwyższymi średnimi. Nie zabrakło tez podziękowań - dla uczniów wyróżniających się w działalności społecznej (gazetka szkolna "My o Nas, młodzieżowy klub @ctiv@), dla rodziców za wzorowe wychowanie swoich dzieci oraz dla Pana Józefa Polisa - za przewodniczenie Radzie Rodziców. Podziękowania swoim wychowawcom i nauczycielom złożyła również młodzież, wręczając jednocześnie symboliczną różę. Całą uroczystość umillały humorystyczne scenki przygotowane przez uczniów klasy 2a i 3T. Scenki przedstawiały tegorocznych maturzystów jako przedszolaków, tuż przed maturą oraz 50 lat po maturze. Wywołały one uśmiechy na twarzach absolwentów i pozwoliły rozładować przedmaturalny stres.

Nie pozostaje nam juz nic innego jak życzyć wszystkim tegorocznym maturzystom jak najwyższych wyników na maturze. Połamania pióra!!!

 

Strona baloników maturalnych. Zobacz, gdzie tym razem lądowały nasze balony !!!

Strona korzysta z plików cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację dla stosowanych tu narzędzi.