background
zasady oceniania prac pisemnych - skala procentowa *** oferta zajęć pozalekcyjnych *** kalendarz roku szkolnego 2018/2019 *** godziny pracy biblioteki szkolnej *** zgoda rodzica/opiekuna na wyjazd dziecka

Narodowy Dzień Sportu

Narodowy Dzień Sportu jest ogólnopolskim wydarzeniem prospołecznym organizowanym przez Fundację Zwalcz Nudę wspólnie z partnerami – instytucjami propagującymi sport. Celem nadrzędnym projektu jest popularyzacja powszechnego sportu amatorskiego. 15 września 2018 roku odbyła się już szósta edycja tej imprezy sportowej, na której nie mogło zabraknąć również naszego Orlika przy ZSP w Zawadzkiem. W programie atrakcji przewidzianych na ten dzień były między innymi: zabawy z piłkami dla dzieci, trening piłkarski dla młodzieży oraz podstawy kalisteniki dla dorosłych. Na podsumowanie wydarzenia odbył się miniturniej piłki nożnej dla wszystkich chętnych, który cieszył się największym zainteresowaniem.

Krzysztof Plewnia

Konkurs NBP - zachęcamy do ucziału

 

Więcej informacji o konkursie >>>tutaj<<< oraz na stronie internetowen NBP.

Szkolne czytanie "Przedwiośnia"

         Za nami kolejna edycja Narodowego Czytania. Również i w tym roku uczniowie naszej szkoły włączyli się w tę ogólnopolską akcję promującą czytelnictwo najwybitniejszych dzieł kanonu literatury polskiej. Uczniowie drugich klas liceum i technikum spotkali się w czytelni biblioteki szkolnej, aby posłuchać wybranych fragmentów "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego, ostatniej powieści pisarza, traktującej o pierwszych latach odrodzonej w 1918r. Polski.
"Przedwiośnie", ze względu na swoją tematykę, określane jest mianem powieści – pytania o przyszłość nowej Polski.

          W trakcie spotkania w bibliotece czytaliśmy fragmenty poświęcone postaci głównego bohatera – Cezarego Baryki i jego spotkaniu z polską rzeczywistością, a także, a może przede wszystkim, przytoczyliśmy te, które zawierają najważniejszy temat powieści – a mianowicie – motyw "szklanych domów". Fragmenty "Przedwiośnia" jak najbardziej współgrały z inauguracją w naszej szkole obchodów 100- lecia odzyskania niepodległości.

 

Kilka zdjęć z wydarzenia dostępnych w galerii


E. Lenart

Maturzyści na Salonach

SM1          14 września 2018 klasa 3 a wraz z opiekunami uczestniczyła w Salonie Maturzystów organizowanym przez miesięcznik "Perspektywy" na Politechnice Opolskiej. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z ofertą wszystkich znanych wyższych uczelni województw opolskiego, dolnośląskiego i śląskiego. Odwiedziliśmy stoiska Politechniki Opolskiej, Politechniki Wrocławskiej, Państwowej Wyższej Szkoły Zawadowej w Nysie, Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu Medycznego w Katowicach i Wrocławiu, Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu oraz Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Na stoisku każdej uczelni można się było zaopatrzyć w ulotki i materiały informacyjne, była też możliwość rozmowy ze studentami i pracownikami naukowymi. Dużym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie z przedstawicielką Instytutu Konfucjusza działającego przy Politechnice Opolskiej. Dziewczęta próbowały nauczyć się podstawowych zwrotów w języku chińskim. Do domu przywiozły również kartki z zapisanymi w języku chińskim swoimi imionami. Równolegle odbywały się spotkania z pracownikami OKE z Wrocawia, którzy przybliżali tajniki przygotowania się do egzaminu maturalnego. Studenci z PWSZ z Nysy oferowali profesjonalne badanie parametrów ciała.

Pomimo deszczowej pogody humory wszystkim dopisywały, udało się zrealizować zamierzony cel. Wielu uczniów stwierdziło, że skrystalizowały się ich plany dotyczące dalszego kształcenia.

 

Załączamy kilka zdjęć w naszej galerii. Kliknij >>>tutaj<<<

Test kwalifikacyjny z języka angielskiego

Informujemy, że w piątek (14 września 2018) o godz. 10.00 odbędzie się test kwalifikacyjny z języka angielskiego dla uczniów, którzy zgłosili chęć udziału w kursie przygotowującym do egzaminu FCE. Kurs będzie się odbywał w ramach projektu "Wiem więcej - mogę więcej", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020.

znaczki.png

Dni sportu na ORLIKU szkolnym

                     Fundacja Orły Sportu zorganizowała 09.09. 2018 roku II edycję Dnia Sportu na Orliku. Inicjatywa ta ma zachęcić dzieci i młodzież do opuszczenia krzeseł przy komputerach na rzecz aktywności fizycznej na powietrzu. W ramach tego wydarzenia na Orliku przy ZSP odbyły się gry i zabawy dla najmłodszych dzieci, a dla  młodzieży przeprowadzony został trening piłkarski doskonalący podstawowe umiejętności techniczne. W kolejnym etapie oczywiście nie mogło zabraknąć piłkarskiego miniturnieju dla uczestników imprezy, podczas którego było najwięcej sportowych emocji.

W galerii zamieszczamy kilka zdjęć z imprezy.

 

Krzysztof Plewnia

Plan lekcji na I semestr 2018/2019

Publikujemy plan zajęć na I semestr nowego roku szkolnego. Plan można pobierać korzystając z tego linka:

 

>>>>> PLAN ZAJĘĆ <<<<<

Kontynuacja projektu "Wiem więcej - mogę więcej"

projekt20182019

Strona korzysta z plików cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację dla stosowanych tu narzędzi.