background
zasady oceniania prac pisemnych - skala procentowa *** oferta zajęć pozalekcyjnych *** kalendarz roku szkolnego *** godziny pracy biblioteki szkolnej

Wiktoria druga w etapie rejonowym

pckk            Wiktoria Saternus z klasy trzeciej liceum ogólnokształcącego reprezentowała naszą szkołę w etapie rejonowym XXVI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia, który odbył się 19 grudnia w Opolu.
            Aby przystąpić do tego etapu musiała przeprowadzić na terenie szkoły akcję sportową, udokumentować ją oraz wykazać się dużą wiedzą z zakresu wymaganego materiału. Olimpiada obejmuje szereg zagadnień z różnych dziedzin np. zdrowia, higieny, ekologii, aktywności fizycznej, higieny psychicznej, profilaktyki uzależnień, żywności i żywienia, ochrony środowiska czy problemów zdrowotnych współczesnego świata.
           Wiktoria udowodniła, że posiada dużą wiedzę, wie jak zdrowo i aktywnie żyć. Poradziła sobie bardzo dobrze z trudnym testem i w ostatecznej klasyfikacji zajęła drugie miejsce.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekun SK PCK

Podsumowanie akcji “Czerwonokrzyska Gwiazdka 2017”

pacg             Święta Bożego Narodzenia to bardzo wyczekiwany, a jednocześnie radosny okres w naszym życiu. Staramy się, aby jak najlepiej się do nich przygotować. Często w tym przedświątecznym zabieganiu zapominamy o uśmiechu, dobrym słowie. Warto się wtedy zatrzymać choć na chwilę i pomyśleć o najbliższych, a także osobach potrzebujących, samotnych.
             Rodzice, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły mają otwarte serca i chęć pomagania innym. Włączyli się licznie do corocznej akcji zbiórki żywności organizowanej przez Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Opolu. W dniach od 11 do 18 grudnia przynosili do szkoły różne produkty spożywcze oraz słodycze. Z zebranych rzeczy zostaną przygotowane paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących, ludzi biednych, samotnych, matek samotnie wychowujących dzieci.
Za udział i wsparcie bardzo serdecznie dziękuję i życzę wszystkim radosnych, pogodnych i rodzinnych Świąt.

Opiekun SK PCK

Dzień Kultury Gier

dkg1              Dnia 8.11.2017 roku o godzinie 11:00 w budynku Collegium Maius na Uniwersytecie Opolskim w Sali Błękitnej odbył się „Akademicki Dzień Kultury Gier”. Spotkanie miało na celu przybliżyć wszystkim zainteresowanym proces tworzenia gier wideo. Z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zawadzkiem na te niezwykle ciekawe wydarzenie udała się klasa 2T z nauczycielami: Markiem Kotem oraz Arkadiuszem Kozubem.
             Prelegentami występującymi przed wypełnioną po brzegi aulą byli: Ilona Myszkowska wraz ze swoim współpracownikiem oraz Łukasz Sasuła. Obecność pani Iwony była tym bardziej cenna, że świat IT zdominowany jest prze z mężczyzn. Dwójka programistów wprowadziła słuchaczy w niezwykle ciekawy proces tworzenia gier komputerowych. Podczas wykładu sugerowali najlepszą drogę rozwoju osobom, które pragną podążyć tą ścieżką zawodową. Prowadzący wykład wykorzystywali historie ze swojego własnego życia, dzięki czemu stali się bliżsi swoim słuchaczom. Oczywiście posługiwali się przygotowaną przez siebie prezentacją multimedialną.
dkg2            Kolejnym prelegentem był Łukasz Sasuła. Jest on współtwórcą książki na temat narracyjności w grach. Wprowadził słuchaczy w proces tworzenia scenariuszy do gier komputerowych. W trakcie swojej opowieści odnosił się do już wydanych tytułów, wskazując na błędy w scenariuszach które zniszczyły świetnie zapowiadające się pozycje. Odniósł się także do problemu błędów w tłumaczeniach, które to błędy niejednokrotnie powodowały wybuchy śmiechu na całej sali. Po wykładach odbył się konkurs, podczas którego słuchacze mieli okazje wygrać atrakcyjne nagrody. Należy zwrócić uwagę na niezwykle miłą atmosferę panującą podczas całego „Dnia Kultury Gier”.
             Takie eventy, ukazujące osoby biorące udział w procesie tworzenia gier komputerowych jako zwykłych, normalnych ludzi mają niezwykły wpływ na młode umysły. Potwierdzają to wszyscy uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zawadzkiem, którzy po wykładzie byli niezwykle podekscytowani. Być może sami za kilka, kilkanaście lat będą jeździć na wykłady do uczelni gdzie jako zawodowi programiści będą prowadzić wykłady na temat przebiegu procesu tworzenia gier wideo.


Robert Sadowski
4T

Świąteczne życzenia

zyczenia2017

Strona korzysta z plików cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację dla stosowanych tu narzędzi.