background
zasady oceniania prac pisemnych - skala procentowa *** oferta zajęć pozalekcyjnych *** kalendarz roku szkolnego 2018/2019 *** godziny pracy biblioteki szkolnej *** zgoda rodzica/opiekuna na wyjazd dziecka

IV Wojewódzki Konkurs o Żywności i Żywieniu

mid

    Etap szkolny konkursu rozstrzygnięty! Do etapu wojewódzkiego zostały przekazane prace, które promowały regionalne skarby natury, pojawiające się na stołach na co dzień i od święta. Wykonali je: Filip Lechowicz z kl. 2 Br oraz licealiści - Sylwester Szyguda z kl. 2a, Kamil Skrzypiec i Rafał Wilczek (obydwaj z kl. 3a). Rozstrzygnięcie konkursu będzie miało miejsce wczesną wiosną. W poprezdnich latach nasi uczniowie byli laureatami tego konkursu, zdobywając miejsca od 1-3 wróżnych kategoriach. Tegorocznym uczestnikom życzymy powodzenia!

Podziękowania ...

W piątek 14 grudnia zakończyliśmy w szkole zbiórkę żywności oraz słodyczy w ramach corocznej akcji PCK "Czerwonokrzyska Gwiazdka". Zebrane rzeczy zostały przekazane do Oddziału Okręgowego PCK w Opolu.

            Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji. Dziękuję bardzo za to, że nie jesteście obojętni na potrzeby innych.

            Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia dużo zdrowia, radości, spokoju oraz świąt spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze.

Opiekun SK PCK

Olimpiada Wiedzy i Wartości w Sporcie - piąta edycja

obrazW ostatnim czasie, odbyła się 5 edycja Olimpiady Wiedzy i Wartości w Sporcie. Do pierwszego etapu przystąpiło 21 osób z naszej szkoły. Tematyka dotyczyła historii skoków narciarskich oraz życiorysów polskich skoczków. Uczestnicy olimpiady musieli wykazać się również znajomością życia św. Bernarda z Aosty, patrona narciarzy jak również różnymi tekstami, w których poruszana jest rola sportu: św. Jana Pawła II, Benedykta XVI czy Franciszka. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 330 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Wśród nich znalazły się trzy osoby z naszej szkoły: Łukasz Gola z 2T, Natalia Jelonek z 3A i Monika Jaskóła z 2T. Gratulujemy! W poniedziałek 10 grudnia 2018 r. w Auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego w Opolu przystąpili oni do testu finałowego. Pomimo dużej wiedzy, którą zaprezentowali reprezentanci naszej szkoły nie udało się w tym roku wywalczyć nagród. Jednak nie poddajemy się i czekamy na 6 edycję olimpiady. Po etapie finałowym tradycyjnie odbyło się spotkanie z gościem specjalnym, którym w tym roku był mistrz świata i mistrz olimpijski z Sapporo Wojciech Fortuna.

Wreszcie jest...

...pierwszy w tym roku numer gazetki szkolnej "My o Nas". Ukazuje się z małym opóźnieniem (no - może trochę większym), ale tworzony jest przez nowy zespół redakcyjny, który potrzebował trochę czasu, żeby się zgrać. W gazetce poruszamy jak zwykle tematy związane z bieżącymi wydarzeniami szkolnymi - a było ich od września sporo. W dziale "Tematy trudne i lekkie..." zachęcamy do przeczytania ciekawych artykułów o transplantologii i o tym, kiedy Polki uzyskały prawa wyborcze i jak ten fakt wykorzystują (to z tematów trudnych). Z lżejszej tematyki polecamy artykuły o nietypowych świętach - takich jak Dzień Czarnego Kota i Dzień bez Zakupów. Jak zwykle nie zabrakło też recenzji książki, którą warto przeczytać. Całość przeczytacie klikając w link: http://zspzawadzkie.wodip.opole.pl/pliki/My%20o%20Nas%20Listopad%202018.pdf

Życzymy miłej lektury!

Redakcja 

Czerwonokrzyska Gwiazdka 2018

gwiazdkaWielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, dlatego też w imieniu Polskiego Czerwonego Krzyża zwracam się z prośbą o udział w tegorocznej akcji "Czerwonokrzyska Gwiazdka". Tak jak w poprzednich latach zbierana będzie żywność trwała oraz słodycze. Zebrane rzeczy zostaną przekazane najbardziej potrzebującym. Produkty można przynosić do pracowni nr 17  lub do swojego wychowawcy w dniach od 4 – 14 grudnia.

 Sprawmy, aby i te święta były dla nich spokojniejsze i bardziej radosne. Liczę na Wasz udział w akcji.

Opiekun SK PCK

Rocznicowe Czytanie Herberta

DSC 0192 DSC 0161Parafrazując Witolda Gombrowicza można by powiedzieć – ‘’Zbigniew Herbert wielkim poetą był‘’. Jednak wobec tej znakomitości polskiej poezji współczesnej prześmiewczy ton zdecydowanie nie przystoi . Miejsce autora ‘’Przesłania pana Cogito‘’ czy ‘’Barbarzyńcy w ogrodzie ‘’ w polskiej literaturze i kulturze jest nie do przecenienia.
W bieżącym roku przypadła 20 – ta rocznica śmierci Z. Herberta, poety, którego dzieło nie doczekało się, niestety - mimo oczekiwań w kręgach miłośników i znawców literatury, uhonorowania Noblem .

Czytaj więcej: Rocznicowe Czytanie Herberta

Zmiana planu zajęć od 1.12.2018r.

Informujemy, że na stronie zostal już zamieszczony nowy plan zajęć, który będzie obowiązywał od 1.12.2018r. Do poniedziałku 3.12. plan będzie również dostepny w dzienniku elektronicznym.

Przed pobraniem planu zalecamy "odświeżenie" strony internetowej.

Dzień kredki

             Kiedy wracamy do lat dziecinnych często wspominamy swoje upodobania do rysowania. Niektórzy pewnie mają jeszcze ukryte gdzieś swoje dzieła a może to mama trzyma w albumie pierwsze artystyczne próby. Tak czy siak w Dniu Kredki postanowiliśmy powrócić do tych cudownych lat i zachęcić uczniów do …… rysowania. Kto chciał miał okazję wykorzystać kolorowe kredki i trochę poszaleć. Bo czemu znowu nie poczuć tę ekscytację i twórczą wenę? A może w domu, w formie relaksu poszaleć manualnie i stworzyć obrazek, pocztówkę, napisać wiersz. Dzień Kredki dał taką okazję i może obudził w nas artystyczną duszę. A więc do dzieła!


DN.

Strona korzysta z plików cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację dla stosowanych tu narzędzi.