background
zasady oceniania prac pisemnych - skala procentowa *** oferta zajęć pozalekcyjnych *** kalendarz roku szkolnego 2018/2019 *** godziny pracy biblioteki szkolnej *** zgoda rodzica/opiekuna na wyjazd dziecka

Święty Mikołaj znowu przyszedł

     Lubimy Mikołajki. Kiedy jesteśmy mali z niecierpliwością czekamy na podarki i ciągle wierzymy, że kiedyś Go zobaczymy. Z czasem już wiemy, że z tym Mikołajem to chyba nie do końca jest prawda ale znowu nie przeszkadza nam to bo przecież miło, że ktoś o nas pamięta.

Aby więc tradycji stało się zadość w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Zawadzkiem pojawił się ...Święty Mikołaj wraz ze swoją świtą. Wzbudził sensację wśród uczniów i nauczycieli, gdyż Jego przybycie owiane było wielką tajemnicą. W czerwonej kapocie, z dzwonkiem oznajmiającym jego przybycie pukał do klas a gdy drzwi się otwierały na twarzach zgromadzonych wewnątrz dało się zauważyć zdziwienie, osłupienie i niedowierzanie. Czyli On naprawdę jest ! A koledzy mówili, że to bujda.

Święty Mikołaj był wyjątkowo hojny. Rozdawał słodycze, morusał węglem ale nic za darmo! Trzeba było się trochę wysilić. Było więc wspólne śpiewanie kolęd a wszystko po to, aby magia świąt zadziałała. Zrobiło się tak jakoś ciepło  a uśmiech nie schodził z twarzy. Bo czyż tak naprawdę jest coś ważniejszego niż prosta radość z prostych gestów, bez zadęcia i wymuszonej grzeczności ? Oczywiście ktoś powie: Ale Mikołaj nie istnieje, to ludzie przebrani rozdają prezenty. I co z tego jeśli daje to tyle radości, przypomina dziecięce lata i w sercu robi się tak, tak …. No właśnie. Ten Święty, który pojawił się w naszej szkole też przyniósł oprócz podarków  zwykłą radość i to wydaje się być najcenniejsze.

      Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim, aby takie momenty w życiu kiedy uśmiechamy się na samo wspomnienie chwil przyjemnych zdarzały się jak najczęściej.

                                                                                        Dorota Nemś – cichy sponsor Mikołaja

Stypendyści Prezesa Rady Ministrów 2018/2019

Warsztaty - "Jednostka w Wirach Historii"

Próbna matura z Operonem

Śpiewamy Polski Hymn Narodowy

Lekcja teatralna

Wycieczka do Kaliningradu

Dzień kariery

Strona korzysta z plików cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację dla stosowanych tu narzędzi.