background
zasady oceniania prac pisemnych - skala procentowa *** oferta zajęć pozalekcyjnych *** kalendarz roku szkolnego 2018/2019 *** godziny pracy biblioteki szkolnej *** zgoda rodzica/opiekuna na wyjazd dziecka

Nie boimy się wyzwań w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych

PROJEKT PHOTOVOICE „CO MI W DUSZY GRA”

            Nowy rok to nowe wyzwania dla nauczycieli i dla ich uczniów. Szkoła to miejsce w którym zdobywamy wiedzę, przygotowujemy się do zdania egzaminu dojrzałości, a on nie jest tylko egzaminem zdobytej teorii, ale również egzaminem znajomości samego siebie, radzenia sobie ze stresem i emocjami. Dlatego grupa uczennicy ZSP Zawadzkie wzięła udział w projekcie Photovoice – „Co mi w duszy gra”. Pomysłodawczynią projektu była pani Katarzyna Kaczka, która zaraziła swoim pomysłem nauczycielkę ZSP –panią Katarzynę Gajda. Współpraca zaowocowała pięknym, twórczym projektem w którym wzięło udział 12 zaproszonych uczennic ZSP.
Co to Photovoice….
             Photovoice to metoda fotografii stosowana w badaniach psychologii społecznej i społeczności. Dzięki zdjęciom łatwiej jest opowiedzieć pewne trudności i wyrazić siebie. Metodę tą można stosować również w edukacji jako narzędzie dydaktyczne ułatwiające uczniom rozmowy o trudnych tematach oraz jako sposób integracji, lepsze poznanie się. W projektach najważniejsza jest treść zdjęcia oraz emocje i doświadczenia jakie chce pokazać fotograf. Nieodzowny jest podpis pod zdjęciem.
             Projekt realizowany był w listopadzie 2017r. wśród uczennic profilu pedagogiczno-psychologicznego. Zadaniem dziewczyn było wykonanie zdjęcia z komentarzem do tematu „Co mi w duszy gra…. „ i przesłanie je na pocztę emaliowa lub WhatsApp do realizatorek projektu. Projekt zakończy się prezentacją multimedialną zdjęć dla uczestników projektu pod koniec grudnia.
Uczennice były bardzo twórcze i szczere w realizacji projektu zaskoczyły mnie swoimi pomysłami, otwartością i obdarzonym zaufaniem. Z każdym otrzymanym zdjęciem byłam coraz bardziej dumna ze swoich uczennic, jak rodzic z dziecka – mówi p. Katarzyna Gajda

SnapchatIMG 1159noname

"MUZYKA ZABIERA MNIE TAM, GDZIE SŁOWA NIE MOGĄ..." Marietta Krawiec- uczennica ZSP, 17 lat

Strona korzysta z plików cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację dla stosowanych tu narzędzi.