background
zasady oceniania prac pisemnych - skala procentowa *** oferta zajęć pozalekcyjnych *** kalendarz roku szkolnego 2018/2019 *** godziny pracy biblioteki szkolnej *** zgoda rodzica/opiekuna na wyjazd dziecka

Kurs pierwszej pomocy

         Każdy z nas wie, jak ważna jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy. Znając podstawowe zasady możemy pomóc poszkodowanemu, a nawet uratować jego życie. Doskonale wiedzą o tym uczniowie naszej szkoły i już tradycyjnie w ferie zimowe doskonalą swoje umiejętności, i poszerzają wiedzę w tym zakresie.
W dniach 15 i 16 stycznia 14 – osobowa grupa uczestniczyła w zorganizowanym w szkole kursie, prowadzonym przez instruktora pierwszej pomocy Zarządu Okręgowego PCK w Opolu. Podczas 16 - godzinnego szkolenia omawiane były różne sytuacje zagrożenia zdrowia i życia. Duża część zajęć poświęcona była na ćwiczenie praktycznych umiejętności. Wszyscy pozytywnie zaliczyli test kończący szkolenie i oczekują na zaświadczenia z unijnym certyfikatem.
         Niektórzy uczestniczyli w kursie już po raz drugi, co jest potwierdzeniem, że szkolenie jest prowadzone w ciekawy i rzetelny sposób. Poświęcają swój wolny czas podczas ferii zimowych i na pewno nie będą zastanawiać się, czy i jak udzielić komuś pomocy.

Opiekun SK PCK

kpp2018 

Strona korzysta z plików cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację dla stosowanych tu narzędzi.