Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zawadzkiem

Logowanie

Uchwałą Rady Powiatu z dnia 29 lutego 2012 r. powołany został Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zawadzkiem z siedzibą w obecnym budynku Liceum Ogólnokształcącego. Zespół rozpoczął działalność od 1 września 2012 r.
         Nowy zespół jest połączeniem dotychczasowych dwóch szkół ponadgimnazjalnych z Zawadzkiego – Liceum im. Mieszka I i Zespołu Szkół Zawodowych. Połączenie było wymuszone zmniejszającą się liczbą młodzieży. Wystąpiła sytuacjia, która dotyczy całej Polski, a nie tylko Zawadzkiego! Należoło się do niej dostosować. Zainteresowana młodzież i jej rodzice mogą być pewni, że my, uczący w nowej szkole, dołożymy wszelkich starań, aby zachować dotychczasowe dobre tradycje obu połączonych szkół. Bo po prostu leży to w interesie naszego miasta i jego mieszkańców. Jesteśmy tego świadomi. Do pracy w nowym zespole przystąpiliśmy z najwyższą koncentracją i troską o dobro powierzonej nam młodzieży. Będzie to gwarancją utrzymania poziomu edukacji we wszystkich szkołach nowego zespołu na co najmniej dotychczasowym poziomie. Jak każda głęboka zmiana tak i ta, stać się może też szansą na podniesienie tego poziomu. Rękojmią tego niech będzie nasza determinacja i lata tradycji obu łączonych szkół.

Dyrektorzy i nauczyciele LO i ZSZ