Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zawadzkiem
Strona główna

Logowanie

W piątkowe przedpołudnie, 29 września, gościliśmy uczennice i uczniów klasy II A z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zawadzkiem wraz z wychowawczynią, panią Grażyną Machelską. Po raz pierwszy zdarzyło się, że zajęcia plastyczno-techniczne w ramach projektu „STARSI I MŁODSI – RAZEM W ZABAWIE I NAUCE", odbywały się w naszym budynku, więc to spotkanie rozpoczęliśmy od oprowadzenia gości po wszystkich zakamarkach szkoły. Byli zdziwieni, że mamy taką kolorową i pełną ciekawych miejsc, szkołę. Zazdrościli nam posiadania ORLIKA, do obecności którego wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni od lat.
Po części „nieoficjalnej" nastąpiła część „właściwa", czyli „Jesienne warsztaty plastyczno- techniczne". Na trzy godziny zamieniliśmy pracownię polonistyczną na pracownię artystyczną. W ruch poszły nożyczki i kleje, zaczęła pracować wyobraźnia! Przygotowane przez uczennice i uczniów klasy III T wzory jesiennych, leśnych skrzatów, szybko nabrały konkretnych kształtów i każdy mógł pochwalić się „swoim Zenkiem". Ale to nie wszystko! Udowodniliśmy, że można stworzyć jesienną dekorację wykorzystując do tego ... rolki po papierze toaletowym. Powstałe w ten sposób obrazy okazały się bardzo oryginalną ozdobą.
Nasze zajęcia odbywały się w przeddzień DNIA CHŁOPAKA, więc nie obyło się bez małego co nieco. Nasi goście zaskoczyli nas słodkim poczęstunkiem przygotowanym specjalnie na ten dzień przez ich mamy, a my uhonorowaliśmy wszystkich chłopców własnoręcznie wykonanymi Orderami Superchłopaka.
Piątkowe zajęcia przygotowali i uczestniczyli w nich: Aneta Baingo, Natalia Britner, Kamila Zyzik, Weronika Wiśniewska, Martyna Kroczek, Daniel Berg i Dawid Signus . Pomysłodawczyniami i realizatorkami zajęć były panie Agnieszka Miksa (ZSP) oraz Grażyna Machelska (PSP).
Jedenasty rok współpracy uważamy za otwarty!

 

Agnieszka Miksa

Copyright © Arkadiusz Kwas Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację dla stosowanych tu narzędzi.